Valgyklų potyriai #6. Legendiniai sultiniai

Ir vilniečiai, ir nemažai miesto svečių žino legendinę valgyklą „Sultiniai“. Y ir Z kartos eina į šalimais esantį makdonaldą, o ankstesnioji X karta – į šitą valgyklą. Tad nauju reportažu pratęsiu seriją „Valgyklų potyriai“. Kokia čia atmosfera? Ar skanu? Ar verta apsilankyti?

Nežinau, nuo kada veikia „Sultiniai“, bet interjeras sako, kad seniai. Nedidukėje valgymo salėje tvyro kažkokia devinto dešimtmečio dvasia su dešimtojo dešimtmečio elementais. Jeigu nevaikštot įsmeigę akis į telefoną, akies krašteliu galit pastebėti koridoriuką į virtuvę: matosi tarybinės raštuotos plytelės. Ir plytelės, ir bufetavos man sudarė įspūdį, kad sultinio katilas čia verda ne vieną dešimtį metų!

20160822_172540

Tarp visos gausybės išnykusių Lietuvos valgyklų ši yra vienas nedaugėlio sėkmės pavyzdžių. Juk „Sultiniai“ – pačiame miesto centre, vos paėjus už V. Kudirkos aikštės ir Gedimino prospekto. Y ir Z kartos eina į šalimais esantį makdonaldą, o ankstesnioji X karta – į šitą valgyklą. Nepaisant to, apie klientų gausą signalizuoja ilgas darbo laikas – darbo dienomis iki 19:00, o šeštadieniais (kada 99 % valgyklų nedirba) net iki 18:00. „Sultiniai“ – turbūt ilgiausiai dirbanti valgykla Lietuvoje (be vienos sezoninės valgyklos Palangoje).

20180302_144755Atėjusius jus pasitiks mažiausiai trimis kalbomis kalbančios poliglotės pardavėjos. Kelis kartus čia apsilankius man pasirodė, kad šita valgykla yra kažkoks lenkų ar tuteišių kalbų židinys. Čia išgirdau, kaip rusų kalboje vartoja lietuviškus žodžius. Bufetininkė, dėdama karbonadą, žmogaus paklausė:

„С каким padažas’ом?“ („Su kokiu padažas’u?“)

20160822_171639Dėmesio – šitoj valgykloj yra tai, ko nemačiau nė vienoj valgykloj ar kavinėj. Staliukai stovintiems! Jeigu dirbat sėdimą darbą, labai gerai pietums ateit ir pavalgyt stovint. Žinant, kiek prasėdi šiuolaikinis žmogus, šita valgykla yra tikras išsigelbėjimas. Be to, jeigu jūsų bendradarbiai žaliavalgiai ir veganai iš jūsų juoksis, kad nuolatos valgot mėsą ir pyragėlius su kopūstais, jūs galėsite atsikirsti, kad sėdėdami savo žaliavalgiškose kavinėse jie žaloja savo stuburus viena valanda ilgiau negu jūs.

20160822_171625Sriubos. Sriubų meniu nėra. Jeigu nesuklysiu, sriubų čia lyg ir nebūna, tik sultinys. Jį įpila į paprastą arbatos puodelį. Būdamas taupukas, vandenėlio su prieskoniais neimu.

Antrieji patiekalai. Kaip ir visose valgyklose, čia vyrauja tradiciniai valgiai: karbonadas, balandėliai, vištienos filė. Taip pat čenachai, cepelinai… Porcijų dydis normalus, nesumažintas. Kainos dažniausiai prasideda nuo 2,90 €, kas per pastaruosius metus valgyklai tapo beveik norma. Visgi yra ir šiek tiek pigesnių vietų pavalgyt.

20160822_171448Karbonadas su grybų padažas’u.

20171118_131356Balandėliai ir pyragėlis su kopūstais.

Užkandžiai. Šios valgyklos ypatumas – vadinamieji pyragėliai. Juos valgo prie sultinio. Būna kokių trijų rūšių: su grybais, mėsa, kopūstais. Kainuoja nuo 0,70 iki 0,90 €. Įdeda į tokią plastikinę lėkštutę. Žvelgiant finansiškai, pyragėliai neapsimoka – prekybos centruose už tokią kainą galit nusipirkt daug didesnės masės šviežią bandelę, ir net su gana įmantriais įdarais: vaisių, šokolado, varškės. O šičia pyragėliai maži.

Gėrimai. Kiek mačiau, yra sulčių iš tetrapakų. Kompoto šita valgykla neverda – jį atstoja sultinys!

20180302_144754

Pliusai

  • Ilgas darbo laikas ir darbas šeštadieniais;
  • Normalaus dydžio porcijos;
  • Staliukai stovintiems;
  • Kultūrinė patirtis;
  • Galima atsiskaityti kortele!!!

Minusai:

  • Nėra sriubų ir kompoto;
  • Pyragėliai maži, bandelių nėra.

Mano įvertinimas: 3 iš 5.

Adresas: Jogailos g. . Artimiausios stotelės: Jogailos; V. Kudirkos aikštė. Darbo laikas: I-V 9:00-19:00; VI 10:00-18:00!

Daugiau apsilankymų valgyklose – įrašų serijoje „Valgyklų potyriai“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s