Valgyklų potyriai #5. Pietausim.lt

Tęsiu įrašų seriją apie Lietuvos valgyklas. Dabartiniu metu jos iš tiesų nykstantis reiškinys, bet šiandien istorija linksmesnė – apie modernią šių dienų valgyklą (jie save vadina pietaine) „Pietausim.lt“ Vilniuje. Tikiu, kad daugelis jau užsidariusių valgyklų reinkarnavosi į šitą naują įstaigą 🙂

Jeigu domitės valgyklomis (arba skaniais ir pigiais pietumis), kviečiu skaityti toliau.
Gal pradžioje reikėtų paminėti, kad šis tinklas atsirado tik 2013 metais ir yra gana modernus – turi savo internetinį puslapį ir feisbuką. Ten iš anksto surašomi kiekvienos dienos pietūs. Kievieną dieną čia būna 4 patiekalai, iš kurių vienas vegetariškas. Dar viena įdomybė – čia galima atsiskaityti tik kortele.

20170602_135007
Visai jaukus vidus

Bet dabar prie reikalo. Ką galiu pasakyti apie maistą, kaip viskas pasirodė man žinomų valgyklų kontekste? Apsilankiau čia penktadienį, jau po pietautojų piko (prieš 14 val.), todėl žmonių nedaug. Sriuba buvo šaltibarščių arba ryžių-pomidorinė. Pastarosios maža porcija kainuoja 1,20 €, o pilna – 1,70 €. Pilna porcija gana didžiulė, tiktų pavalgymui, jeigu nesinori kažko rimto.

20170602_134941
3,90 € + 1,70 € = 5,60 €. Paprastose valgyklose panašų kalorijų kiekį gautum turbūt už 3,10-3,50 €.

Antrieji patiekalai. Vertėtų paminėt, kad čia yra ir įmantresnių patiekalų, kokių paprastose valgyklose nelabai būna. Tos dienos pasirinkimas:

  • Vištiena su bambukais (3,90 €)
  • Kijevas įdarytas dž. pomidorais ir mocarela (3,90 €)
  • Jautiena teriyaki glazūroje (4,20 €)
  • Bulvių plokštainis (3,30 €)
  • Cezario salotos.

Ėmiau vištieną su bambukais (įmantrieji Kijevo kotletai jau buvo suvalgyti). Darbuotojai paklausia, kokių salotų dėti (kai kuriose valgyklose to nebūna). Pagalvojau ir paprašiau, kad dėl visa ko įdėtų visų trijų rūšių. Ir labai nustebau, kad salotų įdeda gana milžinišką kiekį, be to, patiekalo kaina nepakyla, net jeigu imi visas įmanoma salotų rūšis. Dar galima pasirinkt ir karšto garnyro: keptų bulvių, bulvių košės arba grikių.

20170602_134954
Vištiena su bambukais

Kuo šita vieta skiriasi nuo valgyklų? Be atsiskaitymo tik kortele ir patiekalų įmantrumo –aplinka jauki, šiuolaikiška, ir išlepusiam kostiumuotam verslininkui nėra prie ko prikibti. Na ir, žinoma, kaina. Jeigu norit sutaupyt, reiktų pietaut paprastoj valgykloj. Sriubos ten kainuoja nuo 0,50 € (pusė porcijos) iki ~1,5 €, o antrieji patiekalai nuo ~2,20 € (kai kurie miltiniai patiekalai, be kai kur siūlomų ~1,50 € blynelių) iki ~3,00 (kepsnių). Apie keletą kitų valgyklų patiekalus, kainas ir ypatumus esu rašęs ankstesniuose įrašuose.

20170602_135005

Kokia situacija čia su užkandžiais ir gėrimais, pakomentuot negaliu – neteko išbandyt. Tik mačiau, kad kompoto stiklinės visai didelės.

Pliusai: daug garnyro, daug sriubos, įmantresni patiekalai, tvarkinga aplinka, ilgesnis darbo laikas penktadieniais (kai kurios valgyklos penktadieniais dirba trumpiau, iki 14:00).

Minusai: didelė kaina (valgyklų mastais).

Mano įvertinimas: 5 iš 5 (neatsižvelgiant į kainas).

Adresas: Lvovo g. 25; J. Jasinskio g. 16. Artimiausios stotelės: Europos aikštė; J. Jasinskio st. Darbo laikas: I-V 11:00-14:30.

Įrašų serija apie valgyklas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s