Dviračių takai

Pastaruoju metu Lietuvoje infrastruktūra vis labiau pritaikoma dviračiams. Atsiranda dviračių stovėjimo vietų, tiesiami atskiri dviračių takai, kai kur dviračių-pėsčiųjų, o kai kur išdažomas dviračio ženklas ant šaligatvio.

Toli gražu ne viską projektuotojai daro tinkamai. Daug takų šalia šaligatvių nėra spalvoti, jie nupiešiami baltais dažais. Pėstieji dažnai net nepastebi, kad eina dviračių taku, todėl gali įvykti avarija. Naujai tiesiamose gatvėse dviratininkams skiriami labiau pastebimi raudonos spalvos trinkelėmis grįsti takai, bet dažnai net ir nauji jų ruožai staiga nutrūksta ar atsiranda. Privažiavęs dviračių tako pabaigą, pažeidinėji įstatymą, mat važiuoji jau šaligatviu. Negana to, ties perėjomis ir sankryžomis takai pradeda vingiuoti, kreivoti, neaišku kas turi ką praleisti, o iš tikrųjų niekas net nekreipia dėmesio į baltus dažus ant šaligatvio, nes ženklinimas per daug nesąmoningas.

Olandija – puikus pavyzdys mums šiuo atžvilgiu. YouTube atradau vieną kanalą, kur sudėti šimtai vaizdo įrašų su Olandijos dviračių takais. Siūlau pasižiūrėti vieną iš tų filmukų, kur dar ir angliškai pridėta pastabų apie įvairius tako tiesimo sprendimus ir kitką.

Pastaba (2016 m.): nuorodą į praeitą vaizdo įrašą pamečiau, todėl siūlau pasižiūrėt kitą įdomų įrašą, kuriame nufilmuotas vienas Utrechto miesto dviračių takų. Kada tokie takai bus Lietuvoje?

Pastaba (2020 m.): įvyko stebuklas – Lietuvoje iš tikrųjų jau egzistuoja raudoni ir platūs dviračių takai! Dauguma Vilniuje, tačiau yra keli ir Kaune, Klaipėdoje bei gabaliukas Neringoje. Nuostabu!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s